Adres : Alikuşçu mah. Fatih caddesi No:51/A Fatih / İstanbul - Telefon: 0552 631 52 53

Kahire Turu

1.GÜN İSTANBUL / KAHİRE

ATATÜRK Havalimanında Dış hatlar Gidiş Terminalinde FEVZİ TURIZM Kontuarı önünde saat 11.00’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Mısır Havayolları MS 738 Sefer Sayılı uçak ile saat 14.00’te Kahire’ye uçuş. 15.10’da Kahire’ye varis Panoramik şehir turu Hz. Zeynep Camii, Hz. Ayşe Camii, Hz. Hüseyin Camii, İslam dünyasının 1000 yıllık ilim merkezi Ezher Camii ve Külliyesi, Daha sonra meşhur Han Halil çarsısında gezinti ve alışveriş imkânı ve 4* ZOSER Otele transfer. Aksam Yemeği ve Geceleme Otelde.
2.GÜN KAHİRE

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, Dünyanın yedi harikasından ve eski Mısır medeniyetinin en önemli eserlerinden biri olan PIRAMITLER (Gizza, Sakkara, Keoppa, Kefren, Mikerimos, Sfenksler) gezisi daha sonra Kariye Firavuniyye (Firavun Köyü) ziyareti. Öğlen namazı El Ezher Camisinde. Mısır Müze gezisi, ardından Nil Nehri üzerinde Gemide güzel bir Aksam Yemeği Otele Transfer, Geceleme Otelde.

3.GÜN TANTA

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, Tanta’ya hareket burada şehir turu ve Seyyid Ahmet El Bedevi Hazretlerinin kabrini ziyaret. Turi sinaya hareket. Yaklaşık 6 – 7 saatlik yolculuktan sonra otele varis ve yerleşme. Aksam yemeği ve Geceleme Otelde. Gece Saat 03.00’te Musa A.s’in Allah-u Teala ile konuştuğu ve 40 gün kaldığı Turi Sina dağına Tırmanış. Günesin doğuşunu izleme, Allah’ın nurunun tecelli edip yanarak kül olan dağı görme, Suayip A.s’in kızlarının keçilerini otlattığı yeri görme, Salih A.s’in devesinin boğazlandığı yeri görme, Otele dönüş.

4.GÜN KAHİRE

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra saat 10.00’da Kahire’ye hareket. Yaklaşık 6 – 7 saatlik yolculuktan sonra Kahireyse varis ve tarihi Osmanlı camilerinden Kavalali Mehmet Ali Pasa Camii ziyareti, Selahaddin-i Eyyubi Kalesi ziyareti, Sultan Hasan Camii, Ahmet Errifai Camii, Amr Bin As Camii, İmam Safii Hazretlerinin Camii ve Kabri ziyareti, daha sonra Nil ardından Otele Transfer ve Geceleme Otelde.
5.GÜN KAHİRE / İSTANBUL

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra Türkiye’ye dönmek üzere saat 11.00’de otelin lobisinde buluşma. Kahire Havaalanına hareket ve MS 735 Sefer Sayılı uçak ile Saat 14:20’de İstanbul’a uçus. Saat 17:35 de İstanbul Atatürk Havalimanına hoş geldiniz.
Fiyata dâhil olan hizmetler

1- İstanbul – Kahire – İstanbul Uçak biletleri
2- Vergiler, Transferler
3- 4* li Otellerde Açık büfe (Sabah + Aksam)
4- PNil Nehrinde Tekne Turu (Yemekli)
5- Rehberlik hizmetleri
Fiyata dâhil olmayan hizmetler

1- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
2- Yurtdışı çıkış Harcı
4- Aksam Yemeklerindeki Ekstralar