Adres : Alikuşçu mah. Fatih caddesi No:51/A Fatih / İstanbul - Telefon: 0552 631 52 53

Kudüs Turu

BAŞLANGIÇ GÜNÜ PERŞEMBE

Saat 18:45 ‘de Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali FEVZİ TURİZM kontuarı önünde buluşma. Check- in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Pegasus Havayolları, PC779 sefer sayılı uçak ile saat 21:20 ‘de Tel Aviv’e uçuş. Saat 23:20 ‘de Tel Aviv’e varış. Rehberimiz tarafından karşılama ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Kudüs’e hareket, otelimize giriş ve konaklama.
1.Gün Cuma: KUDÜS

Cuma Namazı ve Hz. Ömer Camii Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namazdan sonra kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Hz. İsa’nın son günlerinde dolaştığı sokaklardan Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesine varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Bin al-Hattab Camii’ni ziyaret ediyoruz, sonra Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi ve Ağlama duvarının görülmesi, Mescid-i Aksa’ya gidiş. CUMA NAMAZI’nın kılınmasından sonra Mervan Mescidinin Gezilmesi, , tarihi Kudüs çarşılarının gezilmesi, serbest zaman. Otelde akşam yemeği, Yatsı namazı için Mescid-i Aksa ya gidiş,dönüş ve geceleme.

2.Gün Cumartesi: El-HALİL ve BAYTÜLLAHİM

El-Halil ve Baytüllahim: Yüce dinimiz İslamiyetin ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’ya ve Kubbetü’s-Sahra’ya ziyaretler, bu kutlu mekanlarda sabah namazlarımızın eda edilmesi otele dönüş ve kahvaltının ardından EL HALİL’e hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi, dönüş yolunda Beytullahim’euğruyoruz Hz. İsa a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındakiHz.Ömer camiinin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş.Akşam yemeği ve otelimizde geceleme.

3.Gün Pazar: ZEYTİNDAĞI – ERİHA LUT GÖLÜ (ÖLÜ DENİZ)

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş.Kahvaltının ardından Zeytin Dağı’na hareket muhteşem Kudüs manzarasının seyri, Şehri seyirle detaylı bilgilendirme eşsiz manzarayı fotoğraf karelerine sığdırma çabamızın ardından Filistin topraklarında turumuza Eriha ile devam ediyoruz. Öğle namazının Yeni Eriha Camii’nde kılınmasının ardından Lut Gölü’ne (Ölü Deniz) hareket, kıssa ve özelliklerinin anlatılmasının ardından dönüş yolunda İhlası, imanı ve takvası ile kadın tasavvufçuların ilki olarak bilinen Hz. Rabiat’ül-Adeviyye’nin makamını ziyaretler.Otele dönüp çantaların alınması ile Tel Aviv’e hareket.

Tel Aviv seyri ile Yafa şehrine varış, Burada Hasan Paşa Camii’ni ziyaret ve Sultan Abdülhamid’in adına yapılan saat kulesini göreceğiz. Serbest zamanın ardından akşam yemeği, yatsı namazının kılınması ve Tel Aviv havaalanına gece yarısı ulaşıyoruz.

4.Gün Pazartesi: BİTİŞ GÜNÜ

Saat 01:00 itibari ile havalimanına varış pasaport ve sıkı güvenlik işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları, PC780 sefer sayılı uçak ile saat 04:25 ‘de İstanbul’a uçuş.Saat 06:35’de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına hoş geldiniz. Bir başka FEVZİ TURİZM organizasyonunda görüşmek ümidiyle…
Fiyata dâhil olan hizmetler

1- Gidiş dönüş uçak bileti
2- Vize
3- Transferler
4- Programda belirtilen şekilde konaklama
5- Sabah ve akşam yemekleri
6- Ziyaret Yerleri
7- FEVZİ TURİZM rehberlik hizmetleri.

Fiyata dâhil olmayan hizmetler

1- İstanbul Sabihe Gökçen Havalimanına Ulaşım
2- Şahsi Harcamalar
4- Yurt Dışı Çıkış Harçları (15 ₺)
5- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
6- Yemeklerde alınacak extra içecekler, çay ve kahve molalarındaki içecekler.

Gereken Evraklar

1- En az 1 yıl süreli pasaport
2- 2 Adet resim